'Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül ile gizli görüşme yaptı'

Yerel seçimler yaklaşırken 24 Haziran seçimlerinin en çok tartışılan ismi 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismi tekrar gündeme geldi.
CNN Türk'te yayımlanan bir programda açıklamalarda bulunan AKP'ye yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül arasında yaklaşık 3 hafta önce bir görüşme gerçekleştiğini iddia etti.

Selvi CNN TÜRK canlı yayında görüşmenin detaylarını şöyle açıkladı:

"Aslında sadece bir görüşme değil, Sayın Kılıçdaroğlu ile kasım ayında yaptığı görüşme var Sayın Abdullah Gül'ün. Daha önce de Ekim ayında Temel Karamollaoğlu ile yapılan bir görüşme var Abdullah Gül ile. Ben onu hem Abdullah Gül kanadına, hem de Karamollaoğlu'nun bizzat kendisine sormuştum.

Burada paylaşabiliriz. Sayın Kılıçdaroğlu 'güncel siyasete girmedik, dış politika ağırlıklı olarak görüştük. Dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdik. Demokratik hukuk devleti ve ekonomiyi konuştuk, ancak güncel siyasete girmedik' diye Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları var.

Sayın Temel Karamollaoğlu ile olan görüşme ise ekim ayında gerçekleşiyor. Karamollaoğlu'nun talebi üzerine gerçekleşiyor, kendisi onu söyledi. 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını konuştuk, ufuk turu yaptık. Görüşmede biz iki kişiydik, Sayın Gül'ün yanında da birisi vardı. Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik, gerek olursa da yeniden bir görüşme yapabiliriz, Abdullah Bey bizim eski dava arkadaşımız..."

24 Haziran seçimlerinin en çok tartışılan isimlerinin başında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geliyordu.

Cumhurbaşkanlığı için muhalefetin 'ortak adayı' olarak düşünülen Gül, ''Geniş bir mutabakat söz konusu olursa üstüme düşeni yapmaktan çekinmeyeceğimi söylemişimdir. Temel Bey'in (Karamollaoğlu) yaptığı görüşmeler neticesinde böyle bir mutabakatın olmadığı görülmüştür. Böylece adaylığımla ilgili bir süreç söz konusu değildir" diyerek aday olmayacağını açıklamıştı.
07 Aralık 2018 03:06
DİĞER HABERLER