Havuz medyasına göre Hakan Atilla da itirafçı oldu

Amerika’da görülen Zarrab davasında sanık Hakan Atilla, 5 ayrı suçlamadan suçlu bulundu. Ancak hükümetin dava ile ilgili spekülasyonları bitmedi.
“ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmek”, “ABD’yi aldatma suçuna iştirak”, “ABD bankalarını dolandırmak” ve “ABD bankalarını dolandırmaya iştirak” suçlarından mahkum oldu Atilla. Zarrab’ın savcılıkla anlaşarak itirafçı olmasının ardından yandaş Takvim Gazetesi’nden dikkat çekici bir iddia geldi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ergun Diler, yazısında Hakan Atilla’nın ABD ile anlaştığını ve ‘çok şey’ anlattığını iddia etti. Diler, Zarrab’ın ardında Türk bayrağı ile  ‘Türkiye’nin cari açığını ben kapattım’ dediği röportajı da yapan isimdi.

Diler, yazısında Atilla’nın 95 yılla yargılandığını ifade etti. Zarrab’ın Manhattan’da lüks bir yerde oturduğunu ileri süren Diler, aynı durumun yakında Atilla için de yaşanabileceğini iddia etti.

Diler, “Çok ama çok detay var! Ve bilinmesi gereken, hepsinin doğru olduğu. Çok fazla detaya girecek değilim. Çok fazla dosyalara dalacak da değilim. Ama bilmeliyiz ki HAKAN ATİLLA ABD DEVLETİYLE BİR NOKTADA ANLAŞMIŞ DURUMDA. Çok şey anlatmış” diye yazdı.

Yandaş kalemin iddiaları şöyle:

Yaşadıklarını birer birer aktarmış. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış bilemem! Ama Rıza Sarraf’ın mahkemedeki performansından çok daha iyi olduğunu öğrendim… Şaşırmadım dersem yalan olur! Jüri’nin bile bazı konularda bu yollarla ikna edilmiş olacağı söylendi!

Bana gelen bilgilere göre HAKAN ATİLA ABD DEVLETİYLE EL SIKIŞMIŞ DURUMDA. Duruşmayı izleyenlerin göremeyeceği duyamayacağı yerde ortak bir karara varılmış…

Hakan Atilla da sorulmayan sorulara cevap vermiş! ABD’nin asıl hamleyi bu iddialara, bu itiraflara (!) dayanarak yapacağı söylenmekte…

Sarraf’ın ya da Atilla’nın ne söylediğinin bir önemi var mı? Bilemem! Var ya da yok! Ama olay bu!

Sanırım Manhattan’da ikinci lüks ev Atilla için hazır bekliyor!

Belki de orada şu an!

Belki de hiç hapishaneye gitmediler!

AVUKATI YALANLADI

New York Mahkemesi’nde yargı muhabirliği yapan Adam Klasfeld ise twitterdan, Takvim’in iddiasını Atilla’nın avukatına sorduğunu ve iddianın doğru olmadığını paylaştı.


13 Ocak 2018 00:20
DİĞER HABERLER